Į viršų
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show

„Antiidealas“ – mada, laisvė ir lygiavertis bendravimas

Rugpjūčio 29 d. – rugsėjo 16 d. Jurbarko krašto muziejuje veiks unikalios Europoje drabužių kolekcijos „Antiidealas“ nuotraukų paroda. Išskirtinį projektą įamžinusia paroda organizatoriai siekia pasidalinti projekto dalyvių istorijomis bei kūrybos, laisvės ir pozityvaus bendravimo teikiamu džiaugsmu.

Analogų Europos meno pasaulyje neturintis projektas „Antiidealas“ vyko 2015 metų rugpjūčio - gruodžio mėnesiais Vilniaus Markučių dienos veiklos centre. Projekto metu Lietuvoje ir užsienyje pripažintos jaunosios kartos drabužių dizainerės Vidmina Stasiulytė, Modesta Kremerytė, Rūta Lendraitytė Utalla, Aleksandra Glušinaitė, Elzė Sakalinskaitė ir Milita Balčaitytė (dizaino studija „Indigo“) lankėsi Markučių centre bei bendravo su jo klientais - proto negalią turinčiais žmonėmis. Užsimezgusi draugystė bei įgyta unikali patirtis įkvėpė menininkes sukurti drabužių kolekciją, atspindinčią jų pasirinktus modelius. Šią originalumu, stilingumu ir pozityvumu spinduliuojančią kolekciją prieš fotografės Raimondos Vyšnios objektyvą pademonstravo patys ją įkvėpę modeliai Ramūnas Nausėdas, Petras Liutkevičius, Aliona Zborovskaja, Indraja Kalnikaitė, Marius Mikoliūnas, Oksana Tulko, Giedrius Supranavičius ir Jolanta Dobralovič.

„Neįgaliųjų esame įpratę „nepastebėti“ arba žiūrėti į juos su gailesčiu, baime, o kartais – ir su pasibjaurėjimu. Tai, deja, per ilgus metus susiformavęs požiūris į kitokius žmones – ir šis požiūris labai trukdo iš tiesų juos pažinti. „Antiidealas“ suteikia progą pamatyti juos menininkių akimis. „Antiidealo“ drabužių kolekcija gimė modeliui ir dizainerei nuolat bendraujant, šie drabužiai – subtilūs modelių asmenybių portretai ir menininkių įžvalgų dienoraščiai. Kolekcija vertinga ne tik dizaino meno kontekste. Ji atskleidžia žmogiškus ryšius, lygiavertį ir pozityvų bendravimą tarp žmonių“- sako projekto sumanytoja ir kuratorė menininkė Irma Bogdanovičiūtė.

Parodą Jurbarko krašto muziejuje galima aplankyti rugpjūčio 29 – rugsėjo 16 dienomis. 

Daugiau informacijos apie projektą rasite internete ir socialiniame tinkle Facebook surinkus Antiidealas.

Projektą globoja Lietuvos respublikos kultūros taryba.

Antiidealas plakatas mazas