Į viršų
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show

Gruodžio 11 d. Jurbarko krašto muziejuje įvyko koncertas "Toli, toli"

Tamsią sekmadienio popietę jurbarkiškius savo atliekama muzika šildė Giedrius Prunskus (baritonas) ir Kauno fortepijoninis trio: Lina Krėpštaitė (fortepijonas), Indrė Andruškevičiūtė (smuikas), Asta Krištaponienė (violončelė).

Koncerto programoje girdėjome:

1. Vidmantas Bartulis „Muzika“, ž. Marija Katiliūtė;
2. Dalia Kairaitytė „Tik raudonas vynas“, ž. Dalia Kairaitytė;
3. Ernest Alder, fortepijoninis trio Camille Saint-Saëns operos „Samsonas ir Dalila“ temomis;
4. Franz Schubert „Ave Maria“, ž. Walter Scott;
5. Giedrius Kuprevičius, trys dainos iš vokalinio ciklo „Vienadienės Tėvynės dainos“:
„Europa“, ž. Jonas Kossu-Aleksandravičius,
„Toli, toli“, ž. Justinas Marcinkevičius,
„Abėcėlė“;
6. Astor Piazzolla, „Invierno Porteño“ (Žiema Buenos Airėse) iš ciklo „Cuatro Estaciones Porteñas“ (Keturi metų laikai);
7. Dvi dainos iš Danieliaus Dolskio repertuaro: „Onyte, einam su manim pašokti“, „Lietuvaitė“.

Bis:
8. Irwing Berlin „White Christmas“, ž. Irwing Berlin


Prieš penkerius metus susibūręs Kauno fortepijoninis trio, kuriame muzikuoja Lina Krėpštaitė (fortepijonas), Indrė Andruškevičiūtė (smuikas) ir Asta Krištaponienė (violončelė) – aktyvus Lietuvos muzikinio gyvenimo dalyvis. Kolektyvas kūrybiškų muzikinių projektų dėka gan greitai pelnė publikos simpatijas ir tapo laukiamu svečiu visose koncertų salėse. Ansamblio muzikavimu mėgavosi daugybė įvairių muzikos festivalių klausytojų, o prestižiniuose konkursuose pelnytos prizinės vietos dar labiau sustiprino kolektyvo autoritetą. Kauno fortepijoninis trio aktyviai bendradarbiauja su nūdienos kompozitoriais, rengia tarpdisciplininius projektus, ypatingą dėmesį skiria edukaciniams projektams. Publika puikiai pamena trio atliekamą Vidmanto Bartulio muzikinę pasaką „Dieviškoji garsų skrynia“, koncertą-spektaklį „Linksmos ir liūdnos istorijos“, operėlę vaikams ir ne tik vaikams „Oginskio vaikystė“ ir gausybę muzikinių programų, kuriose greta instrumentinės muzikos skambėjo žinomų Lietuvos dainininkų balsai.
Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, menų licenciatas, baritonas Giedrius Prunskus vokalo meno paslapčių sėmėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Leipcigo (Vokietija) Felixo Mendelssohno-Bartholdy vardo aukštojoje muzikos mokykloje, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro operos studijoje ir daugybėje garsių dainavimo pedagogų meistriškumo kursų. Dainininkas yra tapęs ne vieno konkurso laureatu, sukūrė keletą vaidmenų LNOBT, o šiuo metu jo kuriamus personažus operų, operečių bei miuziklų spektakliuose gali išvysti Kauno valstybinio muzikinio teatro lankytojai. Solistui ypač artimas dainos žanras, jo atliekamus vokalinius ciklus ar teminius muzikinius vakarus girdėjo daugelio Lietuvos koncertinių erdvių klausytojai. Viena svarbiausių dainininko kūrybinės veiklos sričių – lietuvių kompozitorių muzika, kurią jis mielai atlieka ir dažnai įtraukia į savo koncertų programas, o prieš septynerius metus kartu su pianiste Lina Krėpštaite įrašė lietuviškai kūrybai dedikuotą solinį albumą „(Ne)vaikiškos istorijos“. Greta kūrybinio darbo G.Prunskus ugdo jaunuosius dainininkus Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje, bendradarbiauja su Kauno valstybine filharmonija ir kitais Lietuvos muzikų kolektyvais.
Koncerto programa, kurios pavadinimą įkvėpė Justino Marcinkevičiaus eilėraštis, apgaubs klausytojus įvairiausiais muzikos potėpiais, nuspalvinsiančiais nuostabią advento sekmadienio popietę. Muzika kis iš nostalgiškos į ilgesingą, iš veržlios į siautulingą, iš sarkastiškos į provokuojančią ir leidžiančią smagiai nusišypsoti. Juk muzikos kalba tokia įvairi, gebanti tiek daug pasakyti, pažadinti slapčiausiose mūsų sielos kertelėse snaudžiančias viltis... Ir taip džiugu, kai jos pagalba gali grįžti ten, kur prabėgo smagiausias vaikystės laikotarpis, kur viskas artima ir miela, kur kiekvienas kažkada apkabintas medis tarsi primena, kad kartais ir kelios dešimtys kilometrų tampa „Toli, toli“...

 

prunskusprunskus 3 PRUNSKUS psl