Į viršų
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show

Vasario 21 d. 17.30 val. Jurbarko krašto muziejuje muzikinė pasaka „Skambėki, fleita užburtoji!“

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro artistės Žibutė Valkaitytė (fleita), Diana Šivickienė (smuikas), Daiva Gudelevičiūtė (altas) ir Živilė Survilaitė, kviečia pasiklausyti muzikinės pasakos „Skambėki, fleita užburtoji!“, pagal Volfgango Amadėjaus Mocarto operą „Užburtoji fleita“- gražiausių arijų ir ansamblių, ir pasakos pagal Violetos Palčinskaitės knygą „Stebuklinga Mocarto fleita“.
Operos premjera įvyko dar 1791 m. rugsėjį, Vienoje, likus vos porai mėnesių iki kompozitoriaus mirties.
Stulbinamą operos sėkmę lėmė ne tik W.A.Mocarto ir libreto autoriaus E.Šikanederio genialumas, bet ir tiems laikams netradicinis pastatymas. Operos siužete yra ir meilės, ir pavojų. Veikiantys asmenys – ne tik žmonės- kilmingi ir prasčiokai, bet ir dvasios, burtininkai, laukiniai žvėrys, pasakų būtybės. Veiksmas kartais dramatiškas, kartais komiškas, vykstantis egzotiškoje vietoje – senovės Egipte prieš 3 000 metų.
Savo laiku operai liaupsių negailėjo vokiečių didieji kompozitoriai Bethovenas ir Hendelis, filosofas Hėgelis. Poetas Gėtė netgi kūrė operos tęsinį ir dekoracijas (tiesa, neužbaigė).
O Vilniuje opera pirmą kartą buvo parodyta 1810m., Vilniaus Miesto teatre. 18a.-19a. muzika, skambėjo ne tik koncertų salėse ar operos teatruose. Didikų rūmų menėse, aristokratų, pasiturinčių miestiečių namuose buvo populiaru ir madinga groti to meto garsių ir madingų kompozitorių muziką, Mocarto taip pat, operų instrumentines versijas įvairių sudėčių kameriniams ansambliams. Aristokratija ne tik galėjo ir išlaikė rūmuose orkestrus, rūmų kapelas, visaip kitaip rėmė muzikantus ir t.t., bet ir patys mėgo muzikuoti nedideliuose kameriniuose ansambliuose su savo šeimos nariais ir dvariškiais, ar atvykusiais svečiais įvairiomis progomis.

fleita