Į viršų
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show

Fotomenininko Iridijaus Švelnio paroda „LIETUVOS SENAMIESČIAI“

Nuo balndžio 12 d. iki gegužės 18 d. Jurbarko krašto muziejuje veikia fotomenininko Iridijaus Švelnio paroda „LIETUVOS SENAMIESČIAI“

Fotografuodamas Lietuvos senamiesčius autorius pasirenka netikėtą rakursą. Atsigulkite ant grindinio šalia menininko ir pažiūrėkite į kasdienį vaizdą kitu kampu. Autorius aktualizuodamas netikėtumo momentą, naudodamas netradicinę „žuvies akies“ fotografavimo manierą, eksperimentuoja fotografiją spausdamas ant stiklo plokščių. I. Švelnys miesto raiškai naudoja simbolių ir metaforų kalbą. Filosofinė ir ironiška I. Švelnio miesto pateikimo samprata pristatoma geometrizuotoje apskritimo formoje, kuri leidžia žiūrovui vaizdą matyti 180 laipsnių kampu. Fotografijose svarbios yra fragmentuotos architektūros detalės, kurios atsiskleidžia per simbolius – stogus. Dažnai miesto vaizdas įrėminamas į laužytos žvaigždės simbolį. I. Švelnio fotografijose labai svarbus santykis su gamta, žemės ir dangaus visatų sujungimas. Kiekvienoje fotografijoje itin svarbūs yra spalviniai niuansai: mėlyni, žalsvi ir gelsvi atspalviai bei koloritai. Savo kūrybos pristatymuose, parodų atidarymuose autorius akcentuoja jo fotografijose dominančią triadą – fotografiją, psichologiją ir filosofiją.
Kalbėdamas apie savo kūrybą fotografas teigia: „Fotografija – tai vizualinė priemonė išjausti ir atvaizduoti sampratą dešimtimis kartų greičiau, nei parašyta raidėmis. Filosofija – tai mano siekiamybė. Tai – mano idealus pasaulis, kurį aš vejuos savo darbais, savo poelgiais, savo iššūkiais, suteikdamas aukščiausius tikslus. Psichologija – tai trečias dėmuo, kuris padeda išjausti emocinį jausmą ir įterpti jį į esamą vaizdinio viziją.“
I. Švelnys kuria netradicinę fotografiją, jo kuriamą meninį naratyvą apjungia ir papildo psichologiniai bei filosofiniai dėmenys, įgaunantys savitą aplinkos matymo aspektą ir psichologinį emocinį potyrį, kuris yra ryškus tiek jo parodose, tiek fotografijos albumuose.
Iridijus Švelnys gyvena ir kuria Kaune. Fotomenininkas yra surengęs jau 26 parodas dviejų metų laikotarpyje. Yra surengęs personalinių parodų Lietuvoje, Vokietijoje ir Londone.