Balandžio 5 d. Jurbarko krašto muziejaus parodų ir koncertų salėje pristatytas Žydų kultūros paveldo kelio asociacijos pirmininko, kultūros veikėjo Daumanto Levo Todeso projektas „Mozės klajonės“.
Renginys prasidėjo ypatinga nata – profesoriaus Igor Epstein muzikiniu kūriniu. Didelė garbė, jog šis smuikininkas, altininkas, kontrabosininkas, „World Music“ įkūrėjas ir vadovas, Klezmer & Asthetik Akademie (Kelnas) įkūrėjas sutiko koncertuoti mūsų salėje. Virtuozo kūriniai sukūrė prasmingą ir įtraukiančią atmosferą.
Susirinkusius pasveikino ir kalbą tarė Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.
Skulptūrų parodą pristatė pats projekto autorius – Daumantas Levas Todesas. Jis parodos lankytojus vedžiojo po ekspoziciją prie kiekvieno eksponato sustodamas ir papasakodamas kūrinių atsiradimo istorijomis, dalinosi kūrybinėmis įžvalgomis ir simbolikos paaiškinimais. Projektą paskatino Jakovo Bunkos sukurta skulptūra „Platelių Mozė“, 1989-aisiais pastatyta ant Jazminų kalno Plateliuose (Plungės r.). Ilgainiui skulptūra sutrešo ir nuvirto, bet išliko viršutinė skulptūros dalis – Mozės veidas (2018 m. skulptūrą „Platelių Mozė“ atkūrė Antanas Vaškys).
Parodoje pristatyta daugiau nei dvidešimties skirtingų menininkų kūrybinės išlikusio Jakovo Bunkos skulptūros fragmento interpretacijos, simbolizuojančios ir amžinybę, ir laiko trapumą, atsidavimą lemčiai ir pasipriešinimą, aklumą ir regėjimą, pasiaukojimą ir tikėjimą. Šis artimas iniciatyvos autoriaus bendravimas su publika suteikė ypatingo jaukumo ir gilumo.
Po pristatymo Igor Epstein publikai padovanojo dar porą muzikinių kūrinių, įteikėme svečiams dovanas muziejaus vardu ir visi kartu nuėjome pinti maskuojamojo tinklo, kurį pina Jurbarko ukrainiečių bendruomenė su visais norinčiais prisidėti.
Dėkojame Juditai, kuri ukrainietėms vertė autoriaus pristatymą, visiems susirinkusiems ir ypatingiems mūsų svečiams Daumantui ir Igor!

































