„Krištolinė lelija“ įteikta Veliuonos krašto istorijos muziejaus muziejininkui Gediminui Klangauskui

„Krištolinė lelija“ įteikta Veliuonos krašto istorijos muziejaus muziejininkui Gediminui Klangauskui
„Krištolinė lelija“ įteikta Veliuonos krašto istorijos muziejaus muziejininkui Gediminui Klangauskui Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Jurbarko krašto muziejaus parodų ir koncertų salėje vyko Jurbarko rajono savivaldybės padėkos dienos apdovanojimų „Krištolinė lelija“ ceremonija. Šiais apdovanojimais kasmet pagerbiami asmenys už išskirtinius pasiekimus, iniciatyvas, darbus ir poelgius per praėjusius kalendorinius metus. Iš viso buvo įteikta 14 „Krištolinės lelijos“ statulėlių.
 
skridla 45
Nominantai: Stanislovas Džiaugys – „Už aktyvų Jurbarko krašto garsinimą Lietuvoje bei užsienyje kultūros ir sporto srityje“, Paulių Kapucinų vienuolyno brolis Mykolas (Michal Ferenc) – „Už Jurbarko krašto garsinimą Lietuvoje bei užsienyje“, VVG „Nemunas“ administracijos vadovas Arūnas Stasiūnas – „Už Jurbarko kraštui svarbių projektų įgyvendinimą“, Arvydas Griškus – „Už aktyvią veiklą sukuriant ir įgyvendinant Lidijos Meškaitytės metų minėjimo kultūrinius projektus“, VšĮ Šimkaičių ambulatorijos bendruomenės slaugytoja Romualda Endriukaitienė – „Už reikšmingą indėlį rūpinantis rajono gyventojų sveikata“, VšĮ Jurbarko ligoninės gydytoja anesteziologė-reanimatologė Janina Norkienė – „Už reikšmingą indėlį sveikatos apsaugos sistemos srityje“, ūkininkai Laima ir Algimantas Liorincai – „Už aktyvią savanorystę bei jos skatinimą, bendruomenių telkimą“, Laurynas Lukoševičius – „Už išskirtinius pasiekimus sporto srityje“, Kanas Dockaitis – „Už išskirtinius pasiekimus sporto srityje“, Jurbarko rajono savivaldybės tarybos narys Remigijus Brazaitis – „Už išskirtinius pasiekimus valdymo srityje“, Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Laimutė Keterienė – „Už etnokultūrinio paveldo saugojimą ir istorinį krašto tapatumą, aktualizuojant Varlaukio geležinkelio stoties istoriją“, Eržvilko gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio vadovė Jolita Mockaitienė – „Už kilnų poelgį ir savo veikla parodžiusiai sektiną pavyzdį“, Jurbarko kultūros centro mėgėjų meno kolektyvo vadovė Danutė Lapienė – „Už išskirtinius pasiekimus kultūros ir meno srityje, aktyvią veiklą puoselėjant chorinio dainavimo meną Jurbarko krašte“. Dar vienas apdovanotas asmuo yra ypač svarbus Jurbarko krašto muziejui – „Krištolinė lelija“ „Už išskirtinius pasiekimus švietimo, ugdymo ir mokslo srityje“ įteikta Jurbarko krašto muziejaus padalinio Veliuonos krašto istorijos muziejaus muziejininkui Gediminui Klangauskui.

Veliuonos krašto istorijos muziejaus muziejininkas, istorikas, kraštotyrininkas Gediminas Klangauskas ilgametę kraštotyrinę šviečiamąją veiklą skaičiuoja dešimtmečiais: pradėjęs krašto pažinimo medžiagą kaupti dar būdamas istorijos mokytoju, nenutraukė šios veiklos ir tapęs mokyklos vadovu, sėkmingai tęsia ir dabar, dirbdamas muziejininku.
Gediminas įgyvendino nemažai projektų, finansuotų Lietuvos kultūros tarybos: organizavo knygos apie Veliuonos Švč. Mergeles Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią ir parapiją išleidimą; sukūrė projektą, kurio rezultatas – paroda, skirta bažnyčiai, bei Veliuonos Madonos kopijos sukūrimas. 2022 m. Gediminas Klangauskas parengė 4 Kultūros paso programas, kuriose dalyvauja mokiniai ne tik iš Jurbarko rajono, bet ir iš visos Lietuvos. Gediminas rengia ir organizuoja edukacinius užsiėmimus, skirtus istorinėms datoms paminėti: „Partizanų kova, dvasinis pasaulis ir kūryba“, „Daraktorinė ir tarpukario mokykla“ ir kt., taip pat surinko medžiagą ir surengė parodas ,,Veliuonos krašto tremtiniai“, „Lietuvos valstybes Konstitucijų ir dokumentų raida“, „Lietuvos Respublikos pinigų istorija“ ir kt., įgyvendino projektą „Senoviniai vaikų žaislai ir žaidimai“.
skridla 47
Gedimino veikla, sukurtos edukacinės programos skleidžia informaciją apie Veliuoną ir visą Jurbarko kraštą ne tik po Lietuvą, bet ir už jos ribų.
Apdovanoti Gediminą Klangauską pasiūlė Veliuonos krašto bendruomenė, Draugijos Lietuvai pagražinti Veliuonos skyrius, Veliuonos kultūros centras, Jurbarko krašto muziejus ir Veliuonos seniūnija.
Nuoširdžiai džiaugiamės, sveikiname ir linkime Gediminui kuo didžiausios sėkmės ateities darbuose!

Spausdinti   El. paštas

Jurbarko krašto muziejus

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 158752243
Adresas: Vydūno g. 21, LT-74118, Jurbarkas
Telefonas:
(8 447) 52710
(8 447) 48500
El. paštas: [email protected]

Darbo laikas

I–IV 8.00–17.00,
V 8.00–15.45,
VI 11.00–16.00
VII Nedirbame 

Vasaros metu:
Pirmadienį-penktadienį: 8.00 - 18.00
Šeštadienį-sekmadienį: 11.00 - 16.00 

Mes Facebook'e