Muziejų pasiekė vertingi pasakojimai iš praeities

Muziejų pasiekė vertingi pasakojimai iš praeities

Šiandien, liepos 26 d., minime Tatjanos Vasilčikova-Metternich-Vinneburg 16-ąsias mirties metines. T. Vasilčikova buvo paskutiniojo Jurbarko dvaro valdytojo kunigaikščio Ilariono Sergejevičiaus Vasilčikovo dukra, kuri yra ypač svarbi Jurbarko krašto muziejui – ji perdavė muziejui saugoti vertingą fotografinę medžiagą apie kunigaikščius Vasilčikovus, jų šeimos narius, centrinį dvarą, kuris, deja, per Pirmąjį pasaulinį karą buvo sudegintas. Taip pat Tatjana Vasilčikova perdavė muziejui savo knygą apie jos šeimos gyvenimą ir jos likimui svarbius įvykius.

Tatjana Vasilčikova-Metternich-Vinneburg gimė 1915 m., jos gyvenimo žvakė užgeso 2006 m. liepos 26 d. Vokietijoje, savo vyro, austrų kilmės vermachto karininko, kunigaikščio viloje. Tatjana buvo rašytoja, dailininkė, mecenatė, Raudonojo Kryžiaus aktyvistė.

ignas skridla 03 111

Vertindami Jurbarkui svarbios Vasilčikovų giminės istoriją ir palikimą, šiandien ypač džiaugiamės naujai užmegztu ryšiu – mums pavyko susisiekti su Terese Sadlauskiene, kuri slaugė jau sergančia Tatjaną Vasilčikovą. Moteris aplankė Jurbarko krašto muziejų ir papasakojo apie T. Vasilčikovos gyvenimą senatvėje, jos aplinką, veiklą, išvaizdą ir kitų įdomių dalykų. Be to, su savimi atsinešė ir muziejui perdavė vokiško laikraščio „Bild Frankurt“ 2006 m. liepos 27 d. fragmentą, kuriame yra straipsnis apie T. Vasilčikova-Metternich-Vinneburg – ji Vokietijoje buvo garbingos šeimos dalis. Straipsnyje rašoma: „Vakar 7.10 val. ji švelniai mirė savo Johannisbergo pilyje. Ji gyveno iki palaimintųjų 91 metų. Princesę prieš dvejus ištiko insultas, po kurio ji neatsigavo. Jos rankos drebėjo, ji nebegalėjo kalbėti, bet spindinčios akys prisiminė buvusią jėgą ir aistrą.  Pastaruosius kelerius metus ji gyveno nuošalioje pilyje.  Ramybę ji rado savo terasoje su nepakartojamu vaizdu į Reiną.“ Gyvendama Vokietijoje T. Vasilčikova plėtojo meninę ir visuomeninę veiklą, piešė akvarele, rašė knygas, buvo Rheingau muzikos festivalio įkūrėja ir yra gavusi keletą apdovanojimų už savo labdaringą veiklą, įskaitant Federalinį kryžių už nuopelnus ir Wilhelmo-Leuschnerio medalį. Vasilčikovų giminės atstovė palaidota šeimos kape Johannisberg rūmuose.

ignas skridla 04 w


Spausdinti   El. paštas

Jurbarko krašto muziejus

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 158752243
Adresas: Vydūno g. 21, LT-74118, Jurbarkas
Telefonas:
(8 447) 52710
(8 447) 48500
El. paštas: [email protected]

Darbo laikas

I–IV 8.00–17.00,
V 8.00–15.45,
VI 11.00–16.00
VII Nedirbame 

Vasaros metu:
Pirmadienį-penktadienį: 8.00 - 18.00
Šeštadienį-sekmadienį: 11.00 - 16.00 

Mes Facebook'e