Naujos edukacijos! (foto)

Naujos edukacijos! (foto)
Jurbarko krašto muziejus nuolat atnaujina ir vykdo įvairias edukacijas, skirtas vaikams ir suaugusiems. Viena jų šį pavasarį ypač populiari tarp mokinių – edukaciją „Močiutės lobių skrynią atvėrus“ jau aplankė moksleiviai iš Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos, Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijos ir svečiai iš Raseinių. Šios edukacijos metu dalyviai yra supažindinami su senoviška skrynia, jos istorija, paskirtimi ir turiniu. Atvėrus skrynią vaikai turi galimybę pamatyti, paliesti daiktus, kurių dažnas net nėra matęs – rankų darbo lininiai rankšluosčiai, staltiesėlės, lovatiesės, nerti, megzti kampučiai, skirti puošti namus, ir kiti rankdarbiai. Vaikams pristatomi ir ūkio daiktai, kurie buvo naudojami tų dienų namuose: lygintuvas, verpimo ratelis,
skalbimo kočėlas, žibalinė lempa ir kitos priemonės. Viena įdomiausių skrynios dalių – sekreteras – slapta vieta, kurioje moterys, merginos laikydavo savo papuošalus ir kitus svarbius, brangius daiktus.
Apžiūrėję skrynios lobius mokiniai žaidžia žaidimus, mena mįsles, dainuoja liaudies dainas.
Artėjant šv. Velykoms, moksleiviai noriai dalyvauja ir kitoje edukacinėje programoje, kurios metu susipažįsta su šv. Velykų istorija, tradicijomis, simboliais. Užsiėmimo metu vaikai taip pat žaidžia žaidimus, mena mįsles, ridena margučius ir, žinoma, margina kiaušinius. Spalvingais margučiais edukacijos dalyviai papuošė Jurbarko krašto muziejaus lauko erdvę, o į namus iškeliavo nešini savo gamintomis velykinėmis servetėlėmis.
Dėkojame visiems atvykusiems ir kviečiame visus aktyviai dalyvauti Jurbarko krašto muziejaus edukacijose!


Spausdinti   El. paštas

Jurbarko krašto muziejus

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 158752243
Adresas: Vydūno g. 21, LT-74118, Jurbarkas
Telefonas: (8 447) 52710
El. paštas: [email protected]

Darbo laikas

Pirmadienį-ketvirtadienį: 8.00 - 17.00
Penktadienį: 8.00 - 16.00
Šeštadienį: 11.00 - 16.00

Vasaros metu:
Pirmadienį-penktadienį: 8.00 - 18.00
Šeštadienį-sekmadienį: 11.00 - 16.00 

Mes Facebook'e