Paroda "Mamos audimo raštai" skirta Motinos dienai

Paroda "Mamos audimo raštai" skirta Motinos dienai

PARODA „MAMOS AUDIMO RAŠTAI“, SKIRTA MOTINOS DIENAI

Buvusi mokytoja, kraštietė Eugenija Bendžaitytė-Danusienė išsaugojo savo mamytės Veronikos Giedraitytės-Bendžaitienės (g. 1898 m., Jurbarko rajone, Antkalniškių kaime) ir kitų artimų savo giminaičių – Pranutės Šiaulienės (g. 1900 m., Jurbarko rajone, Eržvilko vlsč., Jerubiškių kaime) ir Danutės Danusienės (g. 1929 m., Jurbarko raj. Eržvilko sen., Rutkiškių km) – audinius, siuvinėtus rankdarbius. 

Išsaugotus vertingus etnografinius eksponatus: staklėmis austas lovatieses, rankšluosčius, staltieses, rankomis siuvinėtas, mereškuotas servetėles, pagalvėles, nosinaites ir kitus rankdarbius Eugenija atvežė į Jurbarko krašto muziejų, čia paruošta paroda „Mamos audimo raštai“, skirta Motinos dienai.

Parodoje galima susipažinti ir su Eugenijos Bendžaitytės-Danusienės neseniai jurbarkiečiams pristatyta knyga ,,Prisiminimų takais“. Į šią knygą aktyvi visuomenininkė, senjorų klubo „Siūbuona“ narė sudėjo savo prisiminimus ir pasakojimus, susijusius su ją visą gyvenimą supusiais brangiais žmonėmis. Knygoje galima atrasti ne tik jos, bet ir jos tėvų bei senelių, išgyvenusių ne vieną Lietuvos istorijos negandą, gyvenimo istoriją.

Paroda veiks nuo balandžio 27 d. iki gegužės 14 d.

Spausdinti