Išeivijos metams ir Pranciškaus Mikutaičio 135-mečiui skirtas vakaras

IŠEIVIJOS METAMS IR PRANCIŠKAUS MIKUTAIČIO 135-OSIOMS GIMIMO METINĖMS SKIRTAS RENGINYS – PRASMINGAS VAKARAS JURBARKO KRAŠTO MUZIEJUJE

Kovo 20 d. Jurbarko krašto muziejuje vyko ypatingas kultūrinis renginys, skirtas išeivijos ir kraštiečio, bažnytinės dailės meistro Pranciškaus Mikutaičio 135-osioms gimimo metinėms. Šis vakaras subūrė istorija, kultūra ir menu besidominčią bendruomenę, o jo metu prisiminėme išeivių palikimą, menininko kūrybą.

Vakaro vedėja pasveikino susirinkusius dalyvius, tarp kurių buvo Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, administracijos direktorė Rūta Vančienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Aušra Baliukynaitė. Jurbarko bažnyčios klebonas Darius Auglys, istorijos ir meno tyrinėtojai bei bendruomenės nariai.

Sveikinimo kalbą taręs meras Skirmantas Mockevičius iškilmingai paskelbė 2025-tiesiems skirtų renginių ciklo atidarymą. Klebonas Darius Auglys savo kalboje išskyrė Pranciškaus Mikutaičio nuopelnus bažnytinei dailei, jo kūrybos dvasingumą ir reikšmę Jurbarko kraštui.

Renginio viešnia, Lietuvos kultūros tyrimo instituto humanitarinių mokslų daktarė, vyresnioji mokslo darbuotoja Skirmantė Smilingytė-Žeimienė skaitė išsamų pranešimą apie Pranciškų Mikutaitį – XX a. liaudies menininką, žymų sakralinės dailės kūrėją, palikusį svarbų pėdsaką Lietuvos bažnytiniame mene. Ji apžvelgė jo darbus, meninį braižą ir istorinę reikšmę. Buvo pabrėžta, kad šio menininko darbai ne tik puošia Lietuvos bažnyčias, bet ir liudija jo unikalų talentą ir didžiulį norą kurti.

Antroje renginio dalyje buvo pristatyti Jurbarko krašto išeiviai, jų istorijos ir indėlis į kultūrą bei bendruomenės raidą. Pranešėjai dalinosi pasakojimais apie iškilius kraštiečius, jų gyvenimą svetur ir išlaikytą ryšį su gimtine bei planuojamus šių metų renginius.

Buvo pasakojama, jog šie žmonės, palikę gimtinę, prisidėjo prie Lietuvos kultūros, meno, mokslo ir politikos vystymosi užsienyje. Kai kurie jų kūrė darbus, kurie iki šiol išlikę ir vertinami ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų (platesnė informaciją kitame įraše).

Po oficialiosios dalies dalyviai buvo pakviesti apžiūrėti parodos „Jurbarko krašto menininkas Pranciškus Mikutaitis“ esančios antrame muziejaus aukšte. Paroda veiks visus metus.

Šis renginys tapo prasminga proga ne tik prisiminti istorinę praeitį, bet ir atkreipti dėmesį į išeivijos svarbą mūsų kultūrinėje tapatybėje. Dėkojame visiems, kurie dalyvavo, dalinosi savo žiniomis ir mintimis, prisidėjo prie šio vakaro organizavimo!