„Į PAVASARĮ SU VYTAUTU KERNAGIU“ ir Andriumi KULIKAUSKU

„Į PAVASARĮ SU VYTAUTU KERNAGIU“ ir Andriumi KULIKAUSKU
„Į PAVASARĮ SU VYTAUTU KERNAGIU“ ir Andriumi KULIKAUSKU
2023 m. kovo 25 d. šeštadienį 15 val. Jurbarko krašto muziejaus Židinio salėje
Bilietus galite įsigyti Jurbarko kultūros centro bilietų kasoje, renginio dieną – Jurbarko krašto muziejuje.
Šių metų kovo 15 dieną sukanka 15 metų nuo dainuojamosios poezijos pradininko Lietuvoje, kūrėjo ir atlikėjo Vytauto Kernagio netekties. Pagarba šiai asmenybei neabejotinai išlieka ir daugel metų liks Vytauto Kernagio kūrybinį palikimą puoselėjančių bardų muzikos gerbėjų, atlikėjų ir kūrėjų atmintyje.
Dainuojamosios poezijos koncertai „Į pavasarį su Vytautu Kernagiu“ nuo 2017 metų tapo Jurbarko bardų klubo kasmetiniu renginiu, kuriuo pradedamas šio klubo narių kūrybinės veiklos ir koncertų kasmetinis sezonas, o Vytauto Kernagio kūriniai gana dažnai skamba klubo narių repertuaruose.
Jurbarko kultūros centro, krašto muziejaus ir bardų klubo rengiamame dainuojamosios poezijos koncerte „Į pavasarį su Vytautu Kernagiu“ 2023 m. kovo 25 d. šeštadienį 15 val. Jurbarko krašto muziejaus Židinio salėje turėsime unikalią progą išgirsti ne vien tik dainas iš Vytauto Kernagio kūrybinio palikimo, bet ir susitiksite su bardu, kompozitoriumi, atlikėju ir poetu Andriumi Kulikausku, kurio meno vadovo karjera prasidėjo, vadovaujant vokaliniam instrumentiniams ansambliui Jurbarko tarpkolūkinėje statybos organizacijoje.
Andrius Kulikauskas kartu su Vytautu Kernagiu kūrė „Dainos teatrą“, gyvavusį 1985–1990 m., 2002-aisiais muzikantas išleido albumą „Tu paklausyk“, o 2008-aisiais – audioknygą „Grokite su Andriumi Kulikausku“, pirmąją dainų knygą „Pašėlęs vėjas“. Kūrėjas išleido kompaktines plokšteles: „Tu paklausyk (2002), „Vakaro melancholija“ (2006), „Visas aš (beveik)“ CD/DVD (2012), „Ateina dievas“ (2018). Kompozitorius taip pat aranžuoja ir kuria muziką autorinių dainų atlikėjams.
A. Kulikauskas surinko ir išleido V. Kernagio dainas su natomis. „Labai daug Lietuvos kompozitorių, net nusipelniusių, darbų nėra išleista, visur išbarstyta. Kadangi esu muzikantas ir pats rašau kūrinius, daviau sau tokią šventą priesaiką – sudėti viską, kas yra Vytauto Kernagio, į vieną rinkinį. Tai nebuvo lengva padaryti, nes kai kurių natų iš viso nebuvo. Kai ką reikėjo atrinkti iš akademijoje, kažkokiame koncertėlyje, įrašyto juostinio magnetofono. Tiesiog reikėjo iš širdies padirbėti. Kažkaip kitomis akimis viską matai. Tik norisi, kad neužsimirštų, kaip daugelis autorių, atlikėjų, kurių nebėra, kurių jaunimas jau nežino, tik mūsų kartos žmonės dar juos prisimena, ir viskas“, – teigia maestro Andrius Kulikauskas.
A. Kulikauskas 2009 metais apdovanotas Vytauto Kernagio vardo gitara, 2018 metais apdovanotas ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“, 2023 m vasario mėnesį apdovanotas Vyriausybės kultūros ir meno premija.
Optimizmo kupinus žodžius iš Andriaus Kulikausko kūrinio:
„Bus aukštas dangus,
Pavasario vandenys platūs,
Sutiksiu draugus,
Gyvensiu ateinančiais metais...“
Paskutines dvi eilutes labai norisi perfrazuoti:
„...sutikim draugus, gyvenkim ateinančiais metais...“.

Spausdinti   El. paštas

Jurbarko krašto muziejus

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 158752243
Adresas: Vydūno g. 21, LT-74118, Jurbarkas
Telefonas:
(8 447) 52710
(8 447) 48500
El. paštas: [email protected]

Darbo laikas

I–IV 8.00–17.00,
V 8.00–15.45,
VI 11.00–16.00
VII Nedirbame 

Vasaros metu:
Pirmadienį-penktadienį: 8.00 - 18.00
Šeštadienį-sekmadienį: 11.00 - 16.00 

Mes Facebook'e