Birželio 6 d. kviečiame švęsti Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir Tėvo dieną!

Birželio 6 d. kviečiame švęsti Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir Tėvo dieną!

Visą dieną prie Jurbarko krašto muziejaus Jūsų lauks: popierinių lėktuvėlių su linkėjimais tėčiams gamyba; žaidimai išmaniajame ekrane; žaidimas „Kas skrynioje?“ ir prizai; muilo burbulų gaudynės; smagios veiklos su šauniaisiais Jurbarko savanoriais; saldūs širdelių blynai; mediniai lauko žaislai.
17 val. Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokinių koncertas „Skambantis parkas“
Renginys nemokamas.
Renginys bus viešinamas.
Savaitės eksponatas

Savaitės eksponatas

SAVAITĖS EKSPONATAS

Jurbarko krašto muziejus kviečia iš arčiau susipažinti su muziejuje saugomais išskirtiniais, svarbiais ir įdomiais daiktais, menančiais mūsų krašto ir šalies istoriją. Kiekvieną savaitę pristatysime po eksponatą, papasakosime, kokia jo istorija, o galbūt ko nors paklausime ir Jūsų :)

Šiandien Jums pristatome lyginimo aparatą. Jis sudarytas iš korpuso, volo ir sukamojo metalinio rato. Korpuso dalys pagamintos iš medžio, sukamasis mechanizmas – iš metalo. Šiuo aparatu daugiausiai lygino rankšluosčius ir patalynę, leisdami audeklą pro volus kelis kartus. Lyginama medžiaga turėjo būti neperdžiūvusi. Šis lyginimo aparatas pirmiausiai pradėtas naudoti Vakarų Europoje, vėliau atkeliavo į Mažąją Lietuvą. Klausimas Jums: kokiu vienu žodžiu buvo vadinamas šis lyginimo aparatas?

„Vyshyvanka: vienybė težydi“ (foto)

„Vyshyvanka: vienybė težydi“ (foto)

Kasmet trečiąjį gegužės ketvirtadienį ukrainiečiai mini Vyšyvankos dieną. Vyšyvanka – liaudiškais raštais siuvinėti marškiniai. Nors šiais raštais marginti marškiniai matomi ir kituose slaviškuose kraštuose, ukrainietiška vyšyvanka išsiskiria savitomis siuvinėjimo ypatybėmis. Kiekvienas raštas pasakoja šeimos ar regiono istoriją. Ant marškinių išsiuvinėti geometriniai raštai yra vertinami kaip simboliniai amuletai, kurie sutelkia ir suteikia jėgų, taip reikalingų kovoje už laisvę bei padeda išgyventi bet kokioje situacijoje.

Šiais metais gegužės 19-ąją Vyšyvankos diena minima visame pasaulyje, pagerbiant su Rusijos karine agresija kovojančios Ukrainos tradicijas ir solidarizuojantis su Lietuvoje gyvenančia ukrainiečių bendruomene, kurios gausi dalis – karo pabėgėliai.

Jurbarko krašto muziejus jungiasi prie Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės globojamos solidarumo su Ukraina iniciatyvos „Vyshyvanka: vienybė težydi“ ir kviečia susipažinti su autentiškomis vyšyvankomis. Apžiūrėti vyšyvankas galite iki gegužės 23 d. Jurbarko krašto muziejaus antrame aukšte.

Jurbarko krašto muziejus kreipiasi į visus, kurie yra įamžinti parodos „Atsigręžk atgal“ nuotraukose!

Jurbarko krašto muziejus kreipiasi į visus, kurie yra įamžinti parodos „Atsigręžk atgal“ nuotraukose!

Jurbarko krašto muziejus kreipiasi į visus, kurie yra įamžinti parodos „Atsigręžk atgal“ nuotraukose!

Ši paroda – išskirtinė proga atsigręžti atgal ir pažvelgti, kas pasikeitė per prabėgusius metus. Maloniai kviečiame visus, esančius nuotraukose, Jurbarko krašto muziejui suteikti galimybę parodą praturtinti Jūsų dabartinėmis nuotraukomis. Atneškite savo nuotrauką į Jurbarko krašto muziejų arba atsiųskite el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Parodą atnaujinsime ir papuošime ja Jurbarko krašto šventę!

Iš anksto dėkojame :)

Jurbarko krašto muziejuje paminėta Tarptautinė muziejų diena (foto)

Jurbarko krašto muziejuje paminėta Tarptautinė muziejų diena (foto)

Kasmet gegužės viduryje visoje Europoje muziejuose minima Tarptautinė muziejų diena. Jurbarko krašto muziejus šia proga gegužės 13-ąją visus kvietė į aktyvią ir gerų emocijų kupiną dieną. Šiandien lankytojai galėjo ne tik nemokamai apsilankyti muziejuje, apžiūrėti ekspozicijas, susipažinti su vykdoma veikla, bet ir įsilieti į įvairius užsiėmimus. MB „Sandros meno namai“ edukatorė Jurgita Dimaitienė kartu su padėjėja Egle Rukšnaitiene mokino pasigaminti rištinę lėlę – ši edukacija ypač patiko susirinkusiems vaikams. Moksleiviai džiaugėsi savo rankomis surišta lėlyte, kurią papuošė spalvingiausiais rūbais. Kita edukacija, kurioje netrūko ir darbščių mokinių, ir suaugusiųjų – rankdarbių iš vilnos gamyba. Užsiėmimo metu Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Jurbarkų filialo vyresnioji bibliotekininkė Virginija Petrauskienė parodė, kaip nesudėtingai pasipuošti namus – edukacijos dalyviai muziejų paliko nešini dailiomis, spalvingomis servetėlėmis.

Zigmo Morlenco ir Elmos Šturmaitės tapybos darbų paroda

Zigmo Morlenco ir Elmos Šturmaitės tapybos darbų paroda

Nuo gegužės 13 d. Jurbarko krašto muziejaus parodų ir koncertų salėje veiks Zigmo Morlenco ir Elmos Šturmaitės tapybos darbų paroda. Kviečiame aplankyti!
 
Jurbarko krašto muziejus kviečia minėti Tarptautinę muziejų dieną

Jurbarko krašto muziejus kviečia minėti Tarptautinę muziejų dieną

Kasmet gegužės viduryje visoje Europoje muziejai mini Tarptautinę muziejų dieną. Jurbarko krašto muziejus šia proga gegužės 13-ąją kviečia nemokamai apsilankyti muziejuje, apžiūrėti ekspozicijas, susipažinti su vykdoma veikla ir įsilieti į įvairius užsiėmimus. Nuo pat ryto visą dieną muziejaus lauko erdvėje lauks fotografas – visi norintys galės pasipuošti istoriniais rūbais ir nusifotografuoti. Nuo 11 val. iki 13 val. muziejuje MB „Sandros meno namai“ kvies pasigaminti rištinę lėlę ir jų segę. Parodų ir koncertų salėje veiks rankdarbių dirbtuvės – turėsite galimybę susipažinti su vilnos vėlimo technika. Nuo 16 val. visi kviečiami į edukaciją „Atgal į viduramžius“, kuri patiks ir vaikams, ir suaugusiems.

Gegužės 13-ąją lankytojus kvies ir dvi ypatingos jurbarkiečių parodos: parodų ir koncertų salėje bus atidaroma Zigmo Morlenco tapybos darbų paroda, o muziejaus lauko erdvėje bus eksponuojama paroda „Atsigręžk į save“, kurioje užfiksuoti jurbarkiečių portretai.

Susitikime gegužės 13 dieną Jurbarko krašto muziejuje!

Paroda „Atsigręžk atgal“

Paroda „Atsigręžk atgal“

2009 m. buvo atidaryta jurbarkiečiams ypač įsimintina Rimanto Akutaičio portretų paroda „Jurbarko veidai“, skirta miesto 750 metų jubiliejui. Paroda buvo eksponuota miesto kultūros centro vitrininiuose languose. R. Akutaitis sako, kad fotografuoti žmogų, padaryti jo portretą, atspindintį asmenybę, yra nemažai iššūkių reikalaujanti darbas. Kartais reikia keliolikos, o kartais – keliasdešimt ar net kelių šimtų kadrų. Iš viso šiai parodai buvo sukurti 223 jurbarkiečių portretai.

Parodai „Atsigręžk atgal“ atrinkome nuotraukas, kuriose užfiksuoti vaikai. Kviečiame aplankyti! Ar visus atpažinsite?

Jurbarko krašto muziejus

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 158752243
Adresas: Vydūno g. 21, LT-74118, Jurbarkas
Telefonas: (8 447) 52710
El. paštas: [email protected]

Darbo laikas

Pirmadienį-ketvirtadienį: 8.00 - 17.00
Penktadienį: 8.00 - 16.00
Šeštadienį: 11.00 - 16.00

Vasaros metu:
Pirmadienį-penktadienį: 8.00 - 18.00
Šeštadienį-sekmadienį: 11.00 - 16.00 

Mes Facebook'e