Jurbarkiečių darbai dalyvavo konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“ (foto)

Jurbarkiečių darbai dalyvavo konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“ (foto)

Lietuvoje liaudies menas tebėra gyvas, o dabarties meistrų darbuose vis dar galima įžvelgti ryškius šimtamečių tradicijų pėdsakus. Siekiant tai išsaugoti ir puoselėti, 2005 m. pradėtos rengti kasmetės respublikinės konkursinės liaudies meno parodos, kurių metu išrenkami ir aukso vainikais apdovanojami geriausi liaudies meistrai. Parodomis visų pirma palaikomos ir populiarinamos tos kūrybos kryptys, kurių šaknys remiasi Lietuvos etninėmis tradicijomis. Tokie kūriniai – tai mūsų šalies aukso fondas, užtikrinantis tolesnį liaudies meno gyvybingumą ir tąsą. Kasmetės „Aukso vainiko“ parodos išaugo į gražų renginių, kuriais ne tik skatinamas meistrų kūrybingumas, bet ir atkreipiamas visuomenės dėmesys į tikrąsias liaudies meno vertybes bei mūsų etninių tradicijų unikalumą, ciklą.


Šiais metais pirmajame, regioniniame, „Aukso vainiko“ ture dalyvavo net 8 autorės ir dailės studija. Į regioninę parodą-konkursą Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ buvo pristatyti šie Jurbarko rajono autorių darbai: Laimutės Ašmonaitienės (Jurbarkas) akvarele tapyti paveikslai; Elenos Montvydienės (Jurbarkas) siuvinėtos staltiesės; Vidos Povilauskienės (Smalininkai) akvarele tapytos miniatiūros; Gražinos Astrauskienės (Klausučiai) tapyti paveikslai; Marijonos Ramanauskienės (Klausučiai) megztos riešinės su karoliukais; Vaidos Bakanienės (Veliuonos sen.) kryželiu siuvinėti paveikslai; Jurgitos Brazaitienės (Veliuonos sen.) tradiciniai vašku marginti margučiai; Linos Juškienės (Seredžius) tradiciniai vašku marginti margučiai; Dailės studijos „Formos kalba“ veltų figūrų kompozicija „Prakartėlė“.

Praėjusį ketvirtadienį, spalio 20 d., Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ vyko respublikinės tautodailės parodos-konkurso „Aukso vainikas“ regioninio turo rezultatų paskelbimas ir laureatų apdovanojimai. Džiaugiamės ir sveikiname autorius, kurių darbai pelnė prizines vietas: Laimutės Ašmonaitienės akvarele tapyti paveikslai įvertinti 3 vieta vaizduojamosios tautodailės srityje; Elenos Montvydienės siuvinėtos staltiesės pelnė 2 vietą taikomosios tautodailės srityje; Vidai Povilauskienei už akvarele tapytas miniatiūras atiteko 2 vieta vaizduojamosios tautodailės srityje. Specialusis diplomas už turiningai ir kokybiškai atliktą kūrybinį darbą įteiktas Dailės studijai „Formos kalba“ (vadovė Rasa Grybaitė) už veltų figūrų kompoziciją „Prakartėlė“. Šį darbą kūrė net 15 dailės studijos narių.

Nors šiais metais jurbarkiečių darbai į tolimesnį turą nepateko, nuoširdžiai linkime visiems neapleisti savo talentų, nenustoti kurti ir niekada nestokoti įkvėpimo!


Spausdinti   El. paštas

Jurbarko krašto muziejus

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 158752243
Adresas: Vydūno g. 21, LT-74118, Jurbarkas
Telefonas:
(8 447) 52710
(8 447) 48500
El. paštas: jkm@jurbarkomuziejus.lt

Darbo laikas

Jurbarko krašto muziejaus darbo laikas

Administracija
I–IV 8.00–17.00 val.
V 8.00–15.45 val.
VI–VII nedirba

Lankytojų priėmimas
II–V 9.00–18.00 val.
VI 9.00–17.00 val. (pietų pertrauka 13.00-14.00)
VII–I nelankymo dienos

Vasaros metu:
Pirmadienį-penktadienį: 8.00 - 18.00
Šeštadienį-sekmadienį: 11.00 - 16.00 

Mes Facebook'e