Šeštadienį, lapkričio 26 d., Jurbarko krašto muziejuje atidaryta nauja paroda – muziejaus erdvę papuošė Romarikos Pikelienės vitražo paroda „Bažnyčių atspindžiai stikle“. Simboliška, kad ši paroda į muziejų atkeliavo prieš pat Adventą – ramybės, laukimo ir šviesos metą. Romarika Pikelienė – iš Panevėžio kilusi kūrėja, šiuo metu gyvenanti Jurbarke, studijuoja Vilniaus dailės akademijoje, lanko Vinco Grybo memorialiniame muziejuje veikiančią dailės studiją „Formos kalba“. Pristatydama parodą autorė papasakojo savo istoriją, kaip gimė noras dirbti su stiklu, kas lėmė jos pasirinkimą įamžinti būtent bažnyčias – parodoje vaizduojamos Jurbarko ir kitų rajonų bažnyčios. Vitražuose matomi ne tik bažnyčių kontūrai ar realūs atvaizdavimai, bet ir svarbios detalės, kurios gal ir nėra matomos iš pirmo žvilgsnio, tačiau turi didelę prasmę. Su šia mintimi buvo galima susieti ir Lietuvoje vykstančios suaugusiųjų mokymosi savaitės idėją, įkvėptą avangardinio kino kūrėjo Jono Meko, apie prasmės ieškojimą kasdieniuose, paprastuose dalykuose, apie mokymąsi ir kasdienybės prasmę.
Parodos atidarymo metu Jurbarko krašto muziejuje skambėjo nuostabios akordeono melodijos – gražiausius kūrinius dovanojo Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos akordeono skyriaus mokiniai Tadas Kulikauskas, Vytenis Ambrutaitis ir mokytojas Audrius Daučianskas.
Gražia proga atidarius parodą Romariką Pikelienę sveikino bendražygiai, draugai, Vinco Grybo memorialinio muziejaus vadovė Rasa Grybaitė, kuri pasidalino savo nuoširdžiomis įžvalgomis apie autorės darbštumą, neblėstančią energiją ir norą kurti. Jurbarko krašto muziejaus atstovai dėkojo autorei už nuostabius darbus ir galimybę jais papuošti muziejų visą šventinį laikotarpį – Romarikos Pikelienės parodą „Bažnyčių atspindžiai stikle“ kviečiame apžiūrėti iki 2023 m. sausio 31 d.
Pati autorė apie savo parodą rašo taip: „Gyvename laiku, kai pasaulis greitėja, kai sunku nors trumpam stabtelėti ir pamatyti tai, kas yra šalia. Bažnyčių fasadų spalvos kaip gyvas organizmas, jis nuolat kinta. Stikle išryškėjantys bažnyčių kontūrai ir spalvos yra mano pastebėjimų pėdsakas. Linkiu kiekvienam atidžiau apsidairyti savo kelyje ir žvilgsniu užfiksuoti ypatingą Lietuvos bažnyčių fasadų spalvų ir formų įvairovę.“