Kompozitoriui Dariui Lapinskui - 90

Kompozitoriui Dariui Lapinskui - 90

Kovo 9 d. sukanka 90 metų, kai 1934 m. Jurbarke gimė JAV lietuvių kompozitorius Darius Lapinskas (mirė 2015 m. Čikagoje).

Jurbarko krašto muziejus rinkiniuose saugo eksponatą, kuris primena mūsų kraštietį išeivį, kompozitorių, dirigentą Darių Lapinską- tai sukurtos giesmės partitūra (tekstas Just. Marcinkevičiaus). Šis kūrinys buvo skirtas Juzefos Biliūnienės laidotuvėms: ,,... kad neužmirštume, iš kur atėjome, ir kur grįšime ‘‘

 

,, Prisiminimui mylimai Zitos mamytei Juzei Biliūnienei 
Darius Lapinskas
 ,,...O švintančią motiną...‘‘        

 Giesmę, akomponuojant vargonais, atliko Laima Lapinskienė.

Šį eksponatą 1997 m. išeivė jurbarkiškė, dailininkė Zita Biliūnaitė–Sodeikienė (taip pat ir savo paveikslus) parvežė iš JAV ir, viešėdama Jurbarke, padovanojo Jurbarko krašto muziejui. Dabar partitūrą galima pamatyti muziejaus ekspozicijoje.

1994 m. liepos 1-3 d. Jurbarke įvyko pirmoji Pasaulio jurbarkiškių sueiga. Šiai progai Jurbarke, ant Bišpilio, mūsų žemietis, kompozitorius Darius Lapinskas, režisavo paties sukurtą operą ,, Karalius Mindaugas’’.  Tai buvo reikšmingas kultūrinis įvykis Jurbarko krašto žmonėms. Pastatant šį kūrinį, paruošiamajame darbe ir pačioje operoje dalyvavo gausus būrys jurbarkiškių-tai kultūros centro kolektyvai, vadovaujami J. Telišauskienės, D. Samienės, B. Bartkutė, D. Jonušauskienės ir kt. Vaidmenis atliko A. Lapė, I. Bespalovaitė, R. Kulikauskas, V. Puišys - kiti meno, kultūros žmonės. Gausus būrys jurbarkiškių atliko techninius darbus, kūrė scenografiją. Pastatant operą Jurbarke, didelis pagalbininkas buvo Jurbarko kultūros centro renginių organizatorius Gintaras Zareckas. Jis turėjo operos partitūrą, kurioje pasižymėjo visas mizanscenas, kaip jas turėjo atlikti sukurto spektaklio atlikėjai. Gintaras Z. savo prisiminimuose saugo ne tik kūrybinio darbo kartu su kompozitoriumi D. Lapinsku įspūdžius, bet ir operos ,, Karalius Mindaugas” partitūros variantą. Šie partitūros lapai, pažymėti Gintaro pastabomis, jam yra brangūs ir reikšmingi. Gal kada nors šią ikonografinę medžiagą– operos ,, Karalius Mindaugas” partitūrą Gintaras Zareckas padovanos Jurbarko krašto muziejui.

Daugiau apie autorių galite pasiskaityti: https://lt.wikipedia.org/wiki/Darius_Lapinskas


Spausdinti   El. paštas

Jurbarko krašto muziejus

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 158752243
Adresas: Vydūno g. 21, LT-74118, Jurbarkas
Telefonas:
(8 447) 52710
(8 447) 48500
El. paštas: jkm@jurbarkomuziejus.lt

Darbo laikas

Jurbarko krašto muziejaus darbo laikas

Administracija
I–IV 8.00–17.00 val.
V 8.00–15.45 val.
VI–VII nedirba

Lankytojų priėmimas
II–V 9.00–18.00 val.
VI 9.00–17.00 val. (pietų pertrauka 13.00-14.00)
VII–I nelankymo dienos

Vasaros metu:
Pirmadienį-penktadienį: 8.00 - 18.00
Šeštadienį-sekmadienį: 11.00 - 16.00 

Mes Facebook'e