2025 pasitinkame plačiai atvertomis durimis, širdimis ir šypsenomis. Visi esate laukiami, nes Jurbarko krašto muziejus yra istorijos namai kiekvienam rajono gyventojui ir krašto istorijos svečių namai atvykstantiems. Atraskite Jurbarko krašto istoriją kartu su Jurbarko krašto muziejaus komanda.
2024 metais Jurbarko krašto muziejus ir jo padaliniai tęsė senas tradicijas ir kūrė naujas.
𝐉𝐮𝐫𝐛𝐚𝐫𝐤𝐨 𝐤𝐫𝐚š𝐭𝐨 𝐦𝐮𝐳𝐢𝐞𝐣𝐮𝐣𝐞
✅Įvyko tradicinis „Kauno džiazo“ festivalio koncertas, kuriame koncertavo muzikantai iš Kubos.
✅Tradicinė muziejų dieną pakvietė lankytojus aplankyti visus muziejaus kampelius.
✅„Motojurginių“ metu motociklininkai po tradicinio parado sustojo dvaro žiede ir lankė muziejaus erdves.
✅Cerkvės rūsyje įvyko jaunimo renginiai „Persona“ ir „Satura“.
Kartu su Jurbarko kultūros centro, Konstantino Glinskio teatru organizuotas žygis skirtas Petro Paulaičio atminimui „Aidas: Lietuva bus laisva“.
✅Muziejuje viena vasaros diena buvo skirta renesansui. Tema „Kai Jurbarką valdė karalienė Bona“.
✅Jurbarko krašto šventės metu atidaryta Veliuoniečio menininko, Šarūno Šimulyno paroda „Amžini keliaviai pagaliau sugrįžta“ (Organizatorius Veliuonos kultūros centras).
✅Jurbarko krašto šventės metu kartu su Jurbarko kultūros centro, K. Glinskio teatru įrengtas partizanų kiemelis ir vienadienė interaktyvi ekspozicija skirta P. Paulaičiui.
✅Paminėtas Jurbarko šaulių P. Paualaičio kuopos jubiliejus.
✅Paminėta Lietuvos kariuomenės diena, pristatant veliuoniečio dailininko Valentino Gerulaičio parodą skirtą krašto gynybai ir mūsų muziejininko Gedimino Klangausko išleistą knygą.
✅Kalėdinis laikotarpis prasidėjo XIX a. „Ponų baliumi“.
✅Per Kalėdas, gruodžio 25–26 d., muziejuje lankytojus priėmė Kalėdų Senelis.
✅Tradiciškai 2024 m. koncertų ir parodų salėje bei židinio salėje skambėjo muzika, vyko parodos.
✅2024 m. muziejuje buvo atidarytos šios trumpalaikės ekspozicijos: dailininkės Z. Sodeikienės darbų, kryždirbio Prano Puišio darbų, muziejaus įkūrėjų D. ir V. Norkaičių surinktų eksponatų bei BC „Jurbarkas-Karys“ laimėjimui Lietuvos nacionalinėje krepšinio lygoje paminėti.
✅Metai užbaigti pogrindiniu susitikimu, skirtu P. Paulaičio ir J. Žemaičio metams paminėti „Slaptos Kalėdos“ (kartu su Jurbarko kultūros centro K. Glinskio teatru).
✅Turistai 2024 m. gavo naują galimybę dvaro svečių namuose susitikti su dvaro porceliuotoju Pranu ir teisėjo marčia iš Kauno Elena (ekskursija „Netikėti pasimatymai Jurbarko dvaro svečių namuose).
✅Jurbarko ir kitų rajonų moksleiviai dalyvavo „Viduramžų prie Nemuno“, advento edukcijose, lankė muziejaus erdves, dalyvavo konferencijose.
✅Muziejaus renginiuose, edukacijose ir ekspozicijose apsilankė ne vienas tūkstantis istorija besidominčių rajono gyventojų ir turistų.
✅Muziejų lankė ne tik mūsų Lietuvos žmonės, bet svečiai iš Didžios Britanijos, Portugalijos, Korėjos, Japonijos, Amerikos, Vokietijos, Lenkijos.
✅Kartu su kaimynais – Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija, Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykla, Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centru, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko skyriumi - puošėme Jurbarko dvaro parką (puoštas Velykų kiaušinis, sodintos tulpės dvaro parko žiede).
𝐕𝐞𝐥𝐢𝐮𝐨𝐧𝐨𝐬 𝐤𝐫𝐚š𝐭𝐨 𝐢𝐬𝐭𝐨𝐫𝐢𝐣𝐨𝐬 𝐦𝐮𝐳𝐢𝐞𝐣𝐮𝐣𝐞
✅Išleista knyga apie veliuonietį dailininką Valentiną Gerulaitį „Grįžtu pradžion savos kelionės“.
✅Paruoštos ir visuomenei pristatytos parodos Veliuonos bažnyčioje, muziejuje.
✅Organizuotos ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai turistams bei moksleiviams.
𝐊𝐥𝐚𝐧𝐠𝐢ų 𝐞𝐭𝐧𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢𝐧ė𝐣𝐞 𝐬𝐨𝐝𝐲𝐛𝐨𝐣𝐞
✅Pasodintas vyšnių sodas, o sezono metu atvykusieji galėjo susipažinti su rajono kaimiška etnine kultūra.
𝐈𝐬𝐭𝐨𝐫𝐢𝐧ė𝐬 𝐚𝐭𝐦𝐢𝐧𝐭𝐢𝐞𝐬 𝐜𝐞𝐧𝐭𝐫𝐞 𝐋𝐲𝐛𝐢š𝐤𝐢𝐮𝐨𝐬𝐞
✅Pristatytos dvi parodos skirtos partizaniniam judėjimui ir tremčiai.
✅Prisidėta prie Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos organizuoto „Gedulo ir vilties dienos renginio“ beveik visą parą skaitytos tremtinių pavardės (organizatorius Eržvilko gimnazija).
✅Metų pabaigoje tarpukaryje statytą geležinkelio stotį puošė tremtinio eglutė.