Rugpjūčio 22 d. 10.00 val. vyks V. Smilgienės pastelės darbų parodos atidarymas

Rugpjūčio 22 d. 10.00 val. vyks V. Smilgienės pastelės darbų parodos atidarymas

Augau Klaipėdoje, specialybę įgijau tuometiniame Šiaulių pedagoginiame institute dailės fakultete. Jau daug metų dirbu dailės mokytoja Klaipėdoje. Keletą metų teko dirbti ir Jurbarko tuometinėje II-oje vidurinėje mokykloje. 
Idėjų semiuosi iš gamtos. Ji mane įkvepia ir uždega. Gamtoje man gera būti. Todėl dažniausiai tapau peizažus, jūrą. Mano mylima technika - sausa pastelė. Ji man teikia galimybę perduoti darbams jaukumą, šilumą, subtilų apšvietimą, įvairius spalvų niuansus... Savęs ieškojimas ir tobulinimas yra būtinas dalykas, todėl mėgstu eksperimentuoti, atrasti vis naujas pastelės galimybes. Manau, kad viskas yra pasiekiama per meilę tam, ką darai ir atkaklų darbą. 
Parodoje pristatyti peizažai - tai nedidelė dalis darbų, sukurtų per paskutiniuosius kelerius metus. Peizažas, dažniausiai kamerinis, yra neatsiejama mano kūrybinio gyvenimo dalis, medžiaga meditacijai ir lavinimuisi. Tai savotiška laisvalaikio dailės terapija. 
Jūra - mano meilė. Ji tokia įvairi, besikeičianti, gyva. Jau vien pasivaikščiojimas pajūriu suteikia malonumo, energijos ir apsivalymo jausmą. Jūrinis peizažas užima didelę dalį mano kūrybos. Perteikti tapybos priemonėmis jos nepastovumą, permainingumą labai nelengva užduotis. 
Mano manymu šiuolaikinis menas tampa vis abstraktesnis. Tapyboje tarsi pranyksta individualumas. Aš neklaidžioju tarp stilių ir madų įvairovės. Pajaučiau savo kelią ir juo einu. Man patinka kalbėti nuoširdžiais ir daugeliui suprantamais vaizdais. Bet tai nėra TIK peizažas. Tai emocija, impresija, gyvenimas. 
Maloniai kviečiu jus į savo kūrybos pastele parodą.

Parodos autorė Vilma Smilgienė


Spausdinti   El. paštas

Jurbarko krašto muziejus

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 158752243
Adresas: Vydūno g. 21, LT-74118, Jurbarkas
Telefonas:
(8 447) 52710
(8 447) 48500
El. paštas: [email protected]

Darbo laikas

I–IV 8.00–17.00,
V 8.00–15.45,
VI–VII 11.00–16.00
 

Vasaros metu:
Pirmadienį-penktadienį: 8.00 - 18.00
Šeštadienį-sekmadienį: 11.00 - 16.00 

Mes Facebook'e