Sausio 27 dieną pasaulis mini Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. 1945 metų sausio 27 dieną buvo išvaduota Aušvico koncentracijos stovykla Lenkijoje, kuriame naciai sunaikino pusantro milijono žmonių, iš kurių beveik 1,1 milijono – žydų. Jungtinių Tautų Organizacijos patvirtintą atmintiną dieną pagerbiamos Antrajame pasauliniame kare nacių ir jų talkininkų įvykdytų masinių žudynių aukos, siekiant skleisti tolerancijos idėjas ir ugdyti nepakantumą antisemitizmui.
Šią dieną pasaulyje organizuojama akcija „#WeRemember / #MesPrisimename“, skirta prisiminti Holokausto aukas, liudytojus ir gelbėtojus, gyvenusius Lietuvos miestuose ir miesteliuose.
Jurbarko žydų bendruomenės istorija minima jau nuo XV a. Žydai Jurbarke, kaip ir kituose Lietuvos miesteliuose, suformavo savotišką gyvenimo erdvę. Daugiausia žydai bendravo tarpusavyje jidiš kalba, tuokėsi daugiausia su bendratikiais. Jurbarko žydai gražiai sugyveno su lietuviais – kartu dirbo, o uždarius žydų mokyklą, lietuvių ir žydų vaikai mokėsi kartu. 1786 metais žydai Jurbarke pastatė puošnią medinę sinagogą, o 1867 metais buvo pastatyta mūrinė, žieminė, šildoma sinagoga. Ypatingą vietą Jurbarko gyvenime užėmė žydų parkas, įkurtas prie žydų mokyklos, kuriame veikė bufetas, vyko įvairios šventės, sporto varžybos, o žiemomis veikė čiuožykla. Prieš Antrąjį pasaulinį karą žydai Jurbarke sudarė 42 procentus gyventojų. Šiandien žydų bendruomenės nebėra. 1941 m. per du mėnesius ji buvo sunaikinta. Apie tai byloja šalia žydų kapinių įrengtas memorialas Holokausto aukoms atminti.