UKRAINOS VAIKŲ PIEŠINIŲ PARODA „KARAS VAIKŲ AKIMIS... SKAUSMAS IR VILTIS“

UKRAINOS VAIKŲ PIEŠINIŲ PARODA „KARAS VAIKŲ AKIMIS... SKAUSMAS IR VILTIS“

Jurbarko krašto muziejus, bendradarbiaudamas su Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje bei Čerkasų miesto (Ukraina) savivaldybe, pristato Ukrainos vaikų piešinių parodą „Karas vaikų akimis... Skausmas ir viltis“. 

Čerkasų miestas Rusijos vykdomame kare prieš Ukrainą yra vienas mažiausiai nukentėjusių miestų, todėl ten šiandien glaudžiasi dešimtys tūkstančių ukrainiečių, iš jų daugiau kaip 5 tūkstančiai – vaikų. Ši paroda ypatinga – vaikai piešinius kūrė atvykę į humanitarinės pagalbos centrą, praėjus vos kelioms valandoms po evakuacijos iš savo namų. Piešiniuose savo emocijas ir jausmus pavaizdavo okupacijos ir karo siaubą patyrę vaikai iš Mariupolio, Charkivo, Sloviansko, Kramatorsko, Severodonecko, Černihivo, Sumų ir kitų Ukrainos miestų. Piešiniuose vaikai išreiškė savo karo ir taikos suvokimą, šeimas, baimes, skausmą ir viltį.

Anot Čerkasų miesto mero Anatolii Bondarenko, šia vaikų piešinių paroda siekiama atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į vaikų, nukentėjusių nuo karo, poreikius ir problemas bei stengtis juos apsaugoti, užtikrinant saugią ir laimingą ateitį.

Bet koks palaikymas Ukrainai šiandien yra ypač svarbus. Maloniai kviečiame aplankyti parodą.

Paroda „Karas vaikų akimis... Skausmas ir viltis“ eksponuojama prie Jurbarko krašto muziejaus nuo liepos 5 d. iki liepos 20 d.


Spausdinti   El. paštas

Jurbarko krašto muziejus

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 158752243
Adresas: Vydūno g. 21, LT-74118, Jurbarkas
Telefonas:
(8 447) 52710
(8 447) 48500
El. paštas: [email protected]

Darbo laikas

I–IV 8.00–17.00,
V 8.00–15.45,
VI–VII 11.00–16.00
 

Vasaros metu:
Pirmadienį-penktadienį: 8.00 - 18.00
Šeštadienį-sekmadienį: 11.00 - 16.00 

Mes Facebook'e